Katalog WEB

katalog stron i firm

Zwierzęta i rośliny

Czego nie może jeść pies?

Dieta naszego czworonożnego pupila w znacznym stopniu wpływa na jego odpowiedni rozwój i stan zdrowia. Dlatego chcąc maksymalnie zwiększyć jego możliwości w zakresie kondycji, a przy tym zapewnić psu długowieczność, niezbędnym jest stosowanie się do odpowiednich zasad dotyczących tego, co pies jeść może, a co nie jest dla niego wskazane. Musimy ściśle pilnować diety naszego pupila, gdyż rzeczy, które nie są dla niego wskazane należą do bardzo popularnych i stale goszczących na naszych stołach. Do takich podstawowych przykładów należą owoce, czekolada czy kawa. Jak kwestia odpowiedniej diety ma się do poszczególnych produktów spożywczych?

Czym nie można karmić psa?

Jedzenie, którego absolutnie nie powinniśmy podawać psu to miedzy innymi czekolada. W jej składzie znajduje się, bowiem wyjątkowo trująca dla psiego organizmu teobromina. W misce naszego czworonożnego pupila powinniśmy unikać obecności rodzynek i suszonych owoców, gdyż ich przygotowanie sprawia, że pojawiają się w nich substancje osadzające na nerkach naszego zwierzęcia. Niekorzystna dla układu krwionośnego zwierzaka jest również kawa, gdyż znajdująca się w niej kofeina może doprowadzić do poważnych zmian w obrębie ciśnienia. Szkodliwość kawy odnosi się nawet do jej bardzo małych ilości. Rzecz tyczy się również owoców, które w zbyt dużych ilościach mają bardzo niekorzystne działanie na układ pokarmowy naszego pupila. Cytrusy mogą doprowadzać do zwracania pożywienia, natomiast awokado zawiera w sobie związki będące toksyczne dla czworonożnych przyjaciel. Winogrona są z kolei uważane za trujące.

Kości i mleko nie dla psa

Psom nie wolno dawać nawet kości z kurczaka, gdyż są one bardzo łamliwe, dlatego przy ich połknięciu mogą wbić się w żołądek naszego psa. Czworonożni pupile nie trawią zbyt dobrze ziemniaków, które możemy im podawać jedynie w bardzo rozdrobnionej formie i oczywiście ugotowane. Psi organizm i jego układ trawienny nie akceptuje nawet małych porcji mleka, gdyż dorosłe psy tracą umiejętność rozkładania laktozy. W ten sposób spożycie mleka może skończyć się uporczywa biegunką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *