Katalog WEB

katalog stron i firm

Usługi

Wybieramy dobrego fotografa ślubnego

Wybierając fotografa ślubnego, musimy wziąć pod uwagę najróżniejsze czynniki, które mogą mieć istotny wpływ na podjęcie przez nas ostatecznej decyzji. Ważne jest nie tylko bowiem to, czy dany fotograf jest profesjonalistą w swoim fachu. Robienie zdjęć bowiem opiera się na swoistej relacji, która tworzy się pomiędzy robiącym zdjęcie a fotografowanym. Wiadome jest zatem to, że nie nawiążemy relacji z fotografem, jeśli go nie lubimy czy też chociażby nie dajemy mu minimalnego wotum zaufania. Aby dobrze tę kwestie rozegrać, powinniśmy przede wszystkim skupić się na tym, czego dokładnie oczekujemy od naszego fotografa ślubnego. Nie jest to oczywiście proste zadanie, nie mniej jednak, konieczne do wykonania. Bez tego bowiem w żaden sposób nie ruszymy dalej, a co za tym idzie – będziemy tkwić w przysłowiowym martwym punkcie.

Jak wybrać dobrego fotografa ślubnego?

Jak zatem wybrać fotografa ślubnego, który będzie w pełni spełniał nasze oczekiwania względem niego? Sposobów na to jest kilka, jednakże jest też kilka niezbędnych rad, bez których w ogóle nie powinniśmy brać pod uwagę procesu rekrutacji. Przede wszystkim bowiem, nasz fotograf powinien posiadać doświadczenie w robieniu zdjęć ślubnych. Możemy to sprawdzić na przynajmniej kilka sposobów. Najbardziej sprawdzonym i takim tradycyjnym jest oczywiście portfolio takiego kandydata. Nie oznacza to jednak, że jeśli trafimy na fotografa ślubnego, który takiego portfolio nie posiada, nie powinniśmy w ogóle brać go pod uwagę. To, czy fotograf potrafi robić dobre zdjęcia można też sprawdzić chociażby podczas zwykłej, nawet niekoniecznie długiej, rozmowy.

Rozmowa jest bowiem kolejnym elementem, bez którego w ogóle nie może być mowy o zatrudnieniu fotografa ślubnego. Między młodą parą a fotografem, wywiązuje się bowiem bardzo specyficzna nić porozumienia czy też, jeśli chcemy tutaj użyć bardziej profesjonalnego języka – relacja. Takiej relacji nie jesteśmy w stanie zbudować z kimś, kogo zwyczajnie nawet nie lubimy. Dobrze jest więc poznać, przynajmniej na tyle, na ile jest to w ogóle możliwe, osobę, która docelowo ma fotografować nasz ślub.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *