Katalog WEB

katalog stron i firm

Sport i turystyka

Taśmy do tapingu to rewolucja, jakich mało

Uprawiając sport, czasem zdarzy nam się ulegać różnego rodzaju kontuzjom. Musimy wówczas bardzo szybko reagować, ponieważ jeśli nie będziemy przeciwdziałać i leczyć naszych sportowych urazów, wówczas z całą pewnością powrócą one do nas w późniejszym czasie. Wszelkiego rodzaju naciągnięcia stawów, nadwyrężenia mięśni czy „przeskoki” w kolanach – to wszystko należy jak najszybciej leczyć.

Oczywiście, w takim wypadku, podstawą jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, natomiast ważne jest przede wszystkim to, aby w odpowiedni sposób być przygotowanym na dalsze leczenie. Kiedyś i w zasadzie nadal, stosowano różnego rodzaju maści na mięśnie. Taką maść nakładało się na bolące miejsce dwa-trzy razy dziennie. W gruncie rzeczy, zazwyczaj efekt był taki, ze pomagała. Powstaje jednak pytanie, czy takie rozwiązanie na dłuższą metę jest skuteczne. W odpowiedzi na to, powstały taśmy do tapingu.

Jak stosować taśmy kinesio?

Kinesio taping, to zdecydowanie rozwiązanie rewolucyjne, które wprowadza nową jakość i nowe metody w leczeniu różnego rodzaju kontuzji. Taśmy do tapingu kinesio, działają bardzo podobnie, jak wszelkiego rodzaju maści, z tą jednak różnicą, że nie są one tak absorbujące. Taśmy do tapingu wystarczy bowiem odpowiednio przykleić w miejscu, które nas boli i w zasadzie tyle. Działają one w taki sposób,ze nie tylko utrzymują nasze mięśnie w odpowiedniej i przede wszystkim bezpiecznej pozycji, ale też przede wszystkim – wysyłają do źródła bólu takie substancje, które niwelują ból i sprawiają, że najzwyczajniej w świecie czujemy się dobrze.

Zalety taśm kinesio

Już po pierwszym dniu noszenia takich taśm, możemy odczuć wyraźną ulgę. To jednak nie jedyna zaleta takich taśm. To, czym w zdecydowanym stopniu różnią się one od maści czy innych medycznych specyfików, to fakt, ze nie trzeba ich ściągać, kiedy idziemy spać, a poza tym są wodoodporne. Możemy więc śmiało z taką taśmą na barku, czy kolanie, wejść pod prysznic, i nic nam się nie stanie. Taśma kinesio nadal będzie działać. Warto zatem pomyśleć o zainwestowaniu w takie właśnie taśmy do tapingu. Na pewno w znacznym stopniu okażą się one pomocne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *