Katalog WEB

katalog stron i firm

Regiony

Ciekawe pomysły na wyjazd majowy

Majówka to jeden z pierwszych długich weekendów w roku, w którym można wypocząć w wiosennym klimacie. Dlatego też wiele osób planuje spędzić ten czas wyjazdowo i odwiedzić ładne miejsca w Polsce. Gdzie wyjechać, aby ciekawie spędzić czas i mieć sporo do zwiedzania?

W pierwszy weekend maja zazwyczaj jest już dosyć ciepło, można więc wybrać się nad morze. Przed sezonem o wiele łatwiej jest znaleźć wolne miejsca zarówno w pensjonatach, jak i w kwaterach prywatnych. Co prawda, nawet jeśli pogoda dopisze, o kąpieli w morzu trzeba będzie zapomnieć, ale można już złapać trochę słońca i poopalać się na ciepłym piasku. Pobyt nad morzem warto połączyć ze zwiedzaniem najbliższych okolic. Nadmorski klimat to przecież nie tylko plaże, ale również ciekawe wioski rybackie, latarnie morskie, porty. Taki pomysł na majówkę to doskonałe połączenie leniwego wypoczynku z aktywnym zwiedzaniem i poznawaniem nowych miejsc.

Gdzie na weekend majowy? Nad jezioro

Przed weekendem majowym dużym zainteresowaniem cieszą się również Mazury. W krainie wielkich jezior sporo jest ciekawych miejsc, które można zwiedzić i w których da się spokojnie i bez zgiełku wypocząć. Godne polecenia i uwagi są takie miejscowości, jak Giżycko, Mikołajki, Ryn czy Pisz, które znajdują się bezpośrednio nad jeziorami. Wypoczynek na Mazurach to okazja do spotkania się z przyjaciółmi, zrobienia pierwszego w sezonie grilla czy po prostu pospacerowania po lesie. W regionie istnieje doskonale rozwinięta baza noclegowa, każdy więc bez problemu znajdzie coś na miarę swoich potrzeb i możliwości finansowych. Do wyboru są zarówno eleganckie hotele, jak i domki w ośrodkach wypoczynkowych.

Dobrze zaplanowana aktywna wyprawa

Komu opalanie czy grillowanie nie wystarcza i zdecydowanie woli bardziej aktywny i pełen wrażeń wypoczynek, może na weekend majowy wybrać się na wyprawę w jakiś ciekawy region i spędzić kilka dni na zwiedzaniu pobliskich miast czy wsi. Świetną opcją jest wyprawa rowerowa, dzięki której można nabrać nieco kondycji po zimie. Ciekawe miejsca w Polsce do zwiedzania można znaleźć praktycznie wszędzie. Oprócz popularnego morza czy gór sporo do zaoferowania ma Dolny Śląsk, klimatyczne Podlasie czy mało popularna, a przecież piękna Suwalszczyzna. Przed taką wyprawą warto zrobić dokładny plan zwiedzania i wcześniej zarezerwować noclegi w konkretnych miejscowościach. W czasie majówki miliony osób wyruszają na zwiedzanie i wypoczynek, znalezienie ciekawego i sprawdzonego obiektu na ostatnią chwilę może więc być problemowe.

Nieustannie popularne góry

Polskie góry to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych bez względu na porę roku. Także podczas majówki najpopularniejsze szlaki są wręcz oblegane przez turystów, podobnie jak restauracje, knajpki czy obiekty noclegowe w najpopularniejszych miejscowościach. Jeśli chcemy mieć spokojny i niekłopotliwy wypoczynek, warto wybrać mniej uczęszczane szlaki. Zawsze jednak trzeba pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa i mierzeniu sił na zamiary. Szlaki górskie mają różne poziomy trudności, które należy dostosować do własnej kondycji.

Wyjazd z dziećmi

Osoby, które wybierają się na majówkę z dziećmi, powinny zadbać o to, by maluchy nie nudziły się podczas takiego wyjazdu. Zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem zwiedzanie zabytków czy pięknych okoliczności przyrody. Można natomiast wybrać się do parku dinozaurów, aquaparku, parku dzikich zwierząt czy jakiegoś tematycznego miasteczka. W różnych regionach Polski taka oferta, skierowana specjalnie dla dzieci, jest dosyć dobrze rozbudowana. Bez problemu można więc znaleźć coś w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Planując wyjazd z dziećmi warto również zadbać o bazę noclegową. Dobrze jest upewnić się, czy wybrany hotel zapewnia jakieś atrakcje dla dzieci lub ma specjalne sale do zabaw. To szczególnie ważne w przypadku, gdy pogoda na majówkę nie dopisze i trzeba będzie spędzać czas w hotelu. Im więcej będzie miał atrakcji, tym większa pewność, że maluchy nie będą się nudzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *