Katalog WEB

katalog stron i firm

Dom i ogród

Pomysł na odświeżenie drzwi

Stare, zniszczone wieloletnim użytkowaniem drzwi należy od czasu do czasu odświeżyć, aby nie psuły estetyki i aranżacji mieszkania. Do niedawna częstym i ogólnie praktykowanym sposobem odrestaurowania drzwi było wyczyszczenie ich i pomalowanie farbą, jednakże na rynku artykułów do dekoracji wnętrz pojawiły się nowe, interesujące rozwiązania, dzięki którym można w prosty i nietuzinkowy sposób odświeżyć stare drzwi. Samoprzylepne fototapety na drzwi, które można stosować zarówno do gładkich, jak oszklonych skrzydeł drzwi są ciekawym sposobem na redekorację wnętrza. Szeroki wybór kolorów i motywów dekoracyjnych sprawia, iż za ich pomocą można zastosować triki zmieniające optycznie wymiary pomieszczenia, do którego prowadzą.

Fototapety jako pomysł na oryginalne odświeżenie i dekorację drzwi

Fototapety na drzwi można stosować w każdego rodzaju pomieszczeniu – salonie, sypialni, kuchni, pokoju dziecinnym, przedpokoju czy łazience, a ich wybór determinuje charakter, kolorystyka oraz sposób aranżacji danego pomieszczenia. W przypadku salonu czy sypialni urządzonej w prosty, modny obecnie sposób nawiązujący do kontaktu z naturą oraz szeroko rozumianej ekologii, dobrym pomysłem są fototapety na drzwi ozdobione motywami roślinnymi w spokojnych, stonowanych barwach.

Drzwi do pokoju dziecinnego ozdobione fototapetą z motywem postaci z bajek lub dekoracjami nawiązującymi do zainteresowań małego mieszkańca będą stanowiły oryginalną i sprawiającą wiele radości ozdobę pokoju. W przypadku niemowląt warto wybrać motywy dekoracyjne w pastelowych spokojnych barwach.

Szerokie zastosowanie fototapet na drzwi

Fototapety na drzwi do kuchni to nie tylko jasne odcienie i motywy owocowo-warzywne, ale również – interesująco prezentujące się w nowoczesnej kuchennej stylizacji wnętrza – czarno -białe wizerunki miast, postaci ludzkich czy perspektywy wąskich, egzotycznych uliczek. Podobnego rodzaju fototapety można z powodzeniem zastosować do drzwi w przedpokoju.

Oprócz fototapet na drzwi prowadzących do różnych pomieszczeń, ten sposób dekoracji można z powodzeniem wykorzystać do odświeżenia drzwi szafy zwykłej, przesuwnej czy wnękowej osiągając szczególnie interesujący efekt dużego obrazu lub interesującej grafiki nadającej ton estetyce całego pokoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *