Katalog WEB

katalog stron i firm

Dom i ogród

Nożyce do trawy, sekatory, nożyce do żywopłotów

Kiedy lato jest w pełni, musimy być wciąż gotowi na prace ogrodowe. Aby je sobie ułatwić, warto zaopatrzyć się w kilka prostych urządzeń. Poniżej przedstawiamy przewodnik, który ułatwi wybór podstawowych narzędzi ogrodowych, jakimi są: nożyce do trawy, sekatory oraz nożyce do żywopłotów.

Nożyce do trawy

Kto nie marzy o tym, by jego trawnik wyglądał schludnie, czysto i pięknie? Soczysta zieleń uspokaja i wzbudza miłe doznania estetyczne. Aby jednak trawa na naszej działce dobrze się prezentowała, zaopatrzyć musimy się nie tylko w kosiarkę, ale także nożyce do trawy. Możemy kupić nożyce w wersji elektrycznej, akumulatorowej oraz ręcznej. Ich zastosowanie jednak jest w każdym przypadku identyczne. Możemy dzięki nim bardzo dokładnie przyciąć trawnik, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach, np. w okolicy huśtawki, płotu, ogrodzenia czy grilla ogrodowego. Nożyce teleskopowe pozwolą nam na mniej męczącą pracę w pozycji stojącej.

Sekatory

Osoby, które hodują w swoim ogrodzie krzewy oraz klomby, wiedzą doskonale jak ciężko bez odpowiedniego sprzętu uformować krzak w odpowiedni sposób. Aby nie trudzić się z tym zadaniem, powinniśmy nabyć sprzęt jakim jest sekator. Sekator teleskopowy pomoże nam dostać się w najbardziej niedostępne miejsca – za ich pomocą dosięgniemy wyższych gałęzi drzew, np. owocowych. Mamy do dyspozycji wiele rodzajów sekatorów – na dłuższych oraz krótszych rączkach. Warto zadbać, by sekator był wygodny w uchwycie oraz użytkowaniu.

Nożyce do żywopłotów

Właściciele żywopłotów z pewnością przyznają, że dbałość o żywopłot potrafi przyprawić o ból głowy. Efekt jest jednak znakomity, jeśli wykonamy swoje zadanie właściwie. Aby to zrobić, przydadzą się nam nożyce do żywopłotu. Są one przydatne zwłaszcza jeśli próbujemy ukształtować żywopłot w oryginalny sposób. Wiele osób wybiera nożyce spalinowe, które zdecydowanie skracają czas pracy ogrodniczej – zwłaszcza jeśli nasz żywopłot posiada tradycyjny, prostokątny kształt. Ręczne nożyce do żywopłotu pozwolą z kolei na bardzo precyzyjnie przycięcie gałązek – dzięki nim możemy “wyrzeźbić” z żywopłotu różne kształty.

Wymienione powyżej urządzenia sprawią, że nawet największy laik w pracach ogrodowych, stanie się prawdziwym działkowcem. Nożyce do trawy, sekatory i nożyce do żywopłotów to narzędzia (i elektronarzędzia), które znacznie ułatwiają ogrodowe porządki. Warto w nie zainwestować, by później móc cieszyć się pięknym i zadbanym ogrodem. Trzeba zwrócić uwagę także na dość szeroki margines cen – najlepiej nie wybierać najtańszych sprzętów. Najdroższe z kolei przydadzą się raczej profesjonalnym ogrodnikom, niż działkowcom amatorom. Wybierzmy więc coś w średniej cenie, a będziemy cieszyć się dobrą jakością sprzętu oraz jego długotrwałym działaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *